Bursa Dergi Reklamları “Bizim reklama ihtiyacımız yok ki!”

Umarım başlık sana yakın geldiği için tıklamamışsındır. Çünkü bu yazıda bu cümleyi olabildiğine eleştireceğiz 🙂

Sizce kimin reklama ihtiyacı vardır?
Bursa’da hizmet veren bir işletmenin mi yoksa Turkcell, Coca Cola, Vodafone, Adidas, Nike, Apple hatta Facebook ve Twitter’ın mı?
Cevabı hepimiz biliyoruz değil mi; Tabi ki dünyaca ünlü markaların reklama ihtiyacı var. Sizin markanız zaten mükemmel ve bütün Bursa sizi tanıyor! İhtiyaç anında akıllarına ilk siz geliyorsunuz! Sizin markanız zaten Bursa’nın en bilindik markası! mı acaba da sizin reklama ihtiyacınız yok?
Hangi sektörde hizmet veriyor olursanız olun, işlerinizi ilerletmek ve büyütmek için az ya da çok bir şekilde reklam yapmanız gerekiyor. Ve bu reklamı yaparken de uzman bir ajanstan yardım almanızda da ciddi fayda var. Çünkü onun bilgi ve tecrübeleri ile doğru, etkili reklam yaparak fayda görürsünüz.
Peki vereceğiniz reklamlar dergide olmalı mı? Bizce evet. Çünkü dergi reklamları marka bilinirliği açısından oldukça etkilidir. Satış odaklı reklamın yanı sıra prestiji ve marka bilinirliğini amaçlıyorsanız dergi reklamlarını kesinlikle tercih etmelisiniz. Çünkü dijital mecralar marka bilinirliği için yeterli değil.
Neden mi?
Çünkü her an elimizde olan telefonumuzda yine her an bir reklama maruz kalıyoruz. Günde 50-100 arasında reklamı içerisinde sizin markanızı hatırlaması çok zordur. Yine bir çünkü diyeceğim, inşalar gün içerisinde Facebook ve Instagram reklamlarına maruz kala kala, reklamlara olan farkındalığı azalıyor ve belirli bir saatten sonra reklam gördüğünde dikkat etmek yerine hızlıca aşağı doğru ilerliyor.
Peki hedef kitlesi Bursa olan bir marka neden dergi reklamı yapmalıdır?

   Sektör sektör ilerleyelim;

   1- İnşaat sektörü ev ya da ofis projeleri inşa ediyorsanız tercihiniz; BB Life DergisiYaptığınız evler mükemmel olsun ve hiç tanıtım yapmadan satışlar kendiliğinden ilerliyor olsun. Sektörde o kadar çok rakibiniz var ki, neredeyse herkes inşaat yapıyor. Onlarla yarışmak için doğru reklamı yapmanız gerekiyor. Doğru reklam ise marka bilinirliğinizi arttırarak, hedef kitlenizin karşısına sık sık çıkmaktır. Bu sayede bir kişinin ev ya da ofis ihtiyacı olduğunda aklına ilk sizin markanız gelir ve sizi tercih etme olasılığı yüksektir.
BB Life Dergisi işte size bu imkanı sunuyor. Bursa’nın en popüler kafe ve restoranlarının masalarında konumlanan dergimiz, buralarda vakit geçiren kişilerin her zaman karşısına çıkıyor. Bu sayede gittiği her mekânda dergi aracılığı ile sizin reklamınızı ve markanızı görüyor olacak. Yapılan araştırmalar 1 reklamın 11 defa görünce akılda kaldığını ortaya çıkarmış durumda. BB Life Dergisi’ne reklam vererek, Bursa’daki hedef kitlenizin karşısına ayda onlarca defa çıkabilirsiniz.

   2- Eğitim sektörü için BB Life Dergisi reklamıEtrafınızda ne kadar çok özel eğitim kurumu var farkında mısınız? Bunların hepsi olmasa da bir çoğu sizin rakibiniz. Onlar durmaksızın reklam yaparken siz eğer reklam yapmıyorsanız, kaybetmek üzeresiniz demektir.
Eğer eğitim kurumu olarak hedef kitleniz Bursa’nın aydın ve okuyan kesimi ise, BB Life Dergisi içerisine reklam vermeniz markanız için faydalı olacaktır. Çünkü bulunduğumuz işletmeler, Bursa’nın popüler ve gözde mekânlarıdır. Anne ve babalar gün içerisinde iş aralarında ve gün sonu mesai bitiminde vakit geçirmek ve biraz olsun sosyalleşmek için kafelere gidiyorlar. Eğitim kurumu olarak hedef kitleniz olan ebeveynlere markanızı tanıtmak için en uygun zamanda yine bu zamanlardır. Çünkü stres ve sıkıntıdan uzak çay kahve içerek vakit geçirmek istedikleri için algıları da olabildiğine açıktır. Marka olarak BB Life Dergisi içerisinde yer alarak, hedef kitleniz ile doğru zamanda buluşabilirsiniz.
Sosyal medyadan ve e-posta ile gelen mesajlar aracılığı ile okur kitlemiz, kafelerde ellerinde telefonla oturmak yerine BB Life Dergisi ile çay ve kahve içmekten keyif aldıklarını dile getiriyor. Sizde markanızı geniş kitlelere ulaştırmak ve herkes tarafından bilinmesini sağlamak için BB Life Dergisi’ne reklam verebilirsiniz.

Konaklama, Sağlık, Güzellik, Spor ve Spa merkezleri gibi diğer sektörleri ilerleyen yazılarımızda açıklayacağız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir