Sizce Bursa’nın en iyi dergisi hangisi?

Bursa’da 2018 yılının sonuna doğru 109 tane dergi vardı. Peki siz, Bursa’da yaşayan, sosyalleşen, haberleri takip eden ve az ya da çok okuyan birisi olarak, Bursa’da dergi deyince (belediyeler ya da onların kuruluşu olarak yayın yapan dergiler hariç) kaç tanesinin adını sayabilirsiniz?
1 mi? 2 mi? 3 mü? Kaç tane dergi ismi sayabilirsiniz Bursa’da…

Bunu söyleme amacımız diğer yayınları eleştirmek ya da kötüsünüz demek değildir kesinlikle. Sadece Bursa’da yayın yapan dergiler, okurlara ulaşmakta zorluk çekiyorlar. Kimisi tamamen sektörel dergiler kimisi sadece protokole giden dergiler. Peki Bursa’da yaşayan insanların hepsini kapsayan dergi neden yok? Ya da var ama biz neden bilmiyoruz?

Çevremizdeki kişilere “Bursa’da yayınlanan kaç tane derginin adını biliyorsun? diye sorduğumuzda neredeyse yarısında fazlası 1 tane dergi ismi bile sayamadı. Bu çok üzücü olsa da BB Life için büyük bir şanstı. Çünkü 4 milyona yakın nüfusu olan Bursa’da bu kadar çok yayın varken, okur ile buluşan dergi sayısının bu kadar az olması, bizi rakiplerimizden öne çıkaracaktı ki öyle de oldu. Daha 3. Sayımızın dağıtımını kafe ve restoranlara yaparken masada oturan kişilerden “ Aa BB Life’ın yeni sayısı mı geldi?” demelerini duymak bizi mutlu etti. Bu yazıyı yazarken 8. sayımız baskıda ve Bursa’da kafe ve restoranlarda vakit geçiren kişilerin birçoğu artık bizi tanıyor. Yaptığımız firma görüşmelerinde ve özel yaşantımızda aldığımız tepkiler de bize bunu gösteriyor.

Peki Bursa bizi neden sevdi?

1. sebebi; Bursa’da yayın yapan en farklı dergi olmamızdan dolayı. Dergi içeriği olarak herkesin okuyabileceği çok geniş konulara yer veriyoruz ki bu da insanların dergiyi eline alıp dakikalarca okumasına sebep oluyor.
2. sebebi; İnsanların en rahat olduğu anlarda karşılarına çıkıyoruz. İnsanlar artık dergi ve gazetelere para ödemek istemiyor. Ancak biz BB Life Dergisi olarak ücretsiz ve insanların çayını kahvesini içerken masalarına misafir olmamızdan dolayı dikkatlerini çekiyoruz.
3. sebebi; Kapak tasarımlarımız… Bursa’da hiçbir dergi özel çizim kapak tasarımları kullanmazken, biz BB Life Dergisi olarak her sayımızın kapağını dikkatle seçiyor ve işinde uzman arkadaşlarımıza tasarlatıyoruz. Bu da masada duran dergimizin daha çok dikkat çekerek merak uyandırmasını sağlıyor.
4. sebebi; Derginin boyutu alışılagelmişin dışında ölçülerde olduğu için okunması kolay oluyor.

Tüm bu sebeplerden dolayı BB Life Dergisi, Bursa’nın en farklı ve en dolu içeriğe sahip dergisi olmasının yanı sıra Bursa’nın en çok okunan dergisi sıralamasında daha şimdiden üst sıralarda yer aldı.

Bize değer veren tüm okurlarımıza çok teşekkür ederiz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir